Vlhké múry rodinného domu v Piešťanoch trápili majiteľa už dlhšie. Hľadal riešenie, ako vlhkosť v murive zastaviť. Aby bolo ozdravenie vlhkých stien účinné, je potrebné nájsť príčinu vlhkosti odborníkom.

Vzlínajúca vlhkosť sa prejavuje na stenách vo forme mokrých máp, vydutými a opadávajúcimi omietkami, zatuchnutým zápachom a výskytom plesní. Okrem týchto nepriaznivých prejavov vlhnutia je takýto stav nepriaznivý aj pre konštrukciu objektu. Voči takémuto stavu je potrebné zakročiť čo najrýchlejšie, pretože je zdraviu škodlivý. Navyše neodstránením príčiny vlhnutia objektu dochádza k veľkým energetickým spotrebám pri vykurovaní objektu.

Najčastejšie príčiny vlhnutia objektov sú poškodená, nedostatočná alebo žiadna hydroizolácia stavby, resp. chybne realizovaná hydroizolácia. Vzlínajúca voda zo zeme môže potom vystúpiť do značných výšok v murive. V takomto prípade už nepomôže obyčajné vetranie, ale je potrebný zásah odborníkov, ktorí spravia diagnostiku muriva a posúdia závažnosť problému. 100% účinnou metódou je podrezanie muriva a následné vloženie 2mm hrubej hydroizolačnej fólie AQUAPROTECT xPE. AQUAPROTECT xPE shield fólia je vyrábaná z polyetylénového granulátu za presne určených teplôt a tlakov. Naša AQUAPROTECT xPE fólia vkladaná ako hydroizolácia je bezpečnou zábranou proti vzlínajúcej vlhkosti aj nebezpečnému radónu.

Táto metóda podrezávania múrov pomôže účinne sa zbaviť vlhkosti v murive navždy.

Galéria obrázkov