Injektáž muriva

 

 

Vyrieši problém so vzlínajúcou alebo tlakovou vodou.

Pri injektáži používame vysokokvalitné materiály

Naša spoločnosť GRIZZLY s.r.o. ponúka okrem vysoko kvalitných produktov aj profesionálne služby.

Venujeme sa sanácii starých objektov, kde dokážeme vyriešiť akékoľvek problémy s vlhkosťou a tlakovou vodou v suterénoch.

Náš injektážny prípravok AQUAPROTECT nano bol vyvinutý pre zastavenie vzlínajúcej vlhkosti do muriva nad úrovňou terénu.

Je ale mnoho iných problémov s vlhkosťou alebo s tlakovou vodou, kedy nie je možné použiť náš krém slúžiaci na hydrofobizáciu muriva.

Veľmi častým problémom je vnikanie vody do priestorov, ktoré sú pod úrovňou terénu. V tomto prípade sa mnohokrát bavíme o tlakovej vode.

  injektáž muriva vínna pivnica

  Tieto preniky vody je možné zastaviť vysokotlakými injektážami na báze dvojzložkového polyuretánu alebo akrylátu.

  V prvom kroku je potrebné zistiť presné miesta a trhliny v murive, cez ktoré vniká voda do priestorov.

  Následne sa na murive označia pozície pre vrty a určí sa vhodná hĺbka vrtov. Otvory sa vŕtajú väčšinou o priemere 10 až 14mm.

  Do týchto vrtov sa následne vložia oceľové pakre a dotiahnu sa kľúčom. Dobre uchytené pakre vydržia tlak do 300 Bar.

   Injektáž do betónových konštrukcií

   Pri betónových konštrukciách sa stretávame v praxi hlavne s prasklinami, cez ktoré môže vnikať voda do priestorov. Mnohokrát sa jedná len o mikrotrhliny, ktoré nie sú viditeľné voľným okom.

   Ak sa jedná o väčšie trhliny, je potrebné najprv navŕtať otvory, vsunúť a zaistiť pakre. Následne sa namieša špeciálna epoxidová malta, ktorou sa kompletne vyspraví celá trhlina aj okolo pakrov.

   Týmto zamedzíme úniku injektážnej emulzie von z trhliny. Látka sa bude šíriť len vo vnútri trhliny a vyplní všetky vzduchové medzery a póry.

   Ako injektážna emulzia sa môže použiť dvojzložkový polyuretán v prípade potreby expanzie alebo špeciálny typ epoxidu, ktorý má spevňujúci charakter.

    injektáž muriva betón

    K žiadnym priesakom už nedôjde

    Ak sa na stavbe nachádzajú mikrotrhliny, je možné vŕtať otvory tak, aby sa pri šikmom vrte zasiahla v hĺbke muriva mikrotrhlina alebo stavebný spoj, cez ktorý vniká voda do priestorov.

    Následne sa zasunú a zaistia oceľové pakre a pod tlakom do 300bar sa začne plniť dvojzložkový polyuretán. V priebehu prác sa môže stať, že látka, ktorá sa tlačí do trhliny, začne unikať cez trhlinu vzdialenú aj 2 metre.

    Počas tohto plnenia vidno, ako boli dutiny a praskliny prepojené. Množstvo látky, ktorá sa môže natlačiť (zainjektovať) do trhlín je veľmi individuálne a je ťažké ju určiť vopred.

     

    Naše projekty

    injektaz-vinna-pivnica

    Vínna pivnica

    Vo vínnej pivnici pod úrovňou  zeme sme vykonali injektáž muriva a tak zastavili prienik vody do priestorov pivnice.

    injektaz-muriva-zs-vrutocka-bratislava

    ZŠ Vrútocká v Bratislave

    Komplexná sanácia prostredníctvom aplikácie vnútorného aj vonkajšieho sanačného a hydroizolačného systému.

    tlakova-injektaz-podzemne-parkovisko-hotel-astrum-levice-grizzly

    Business Hotel ASTRUM, Levice

    Tlaková injektáž podzemného parkoviska v nákupnom centre, ktoré sa nachádza na 2 podzemnom podlaží (vrátane výťahovej šachty).

    Vyžiadajte si spracovanie nezáväznej cenovej ponuky

    Našu prácu berieme veľmi zodpovedne. K zákazníkovi pristupujeme s ohľadom na jeho individuálny problém a navrhneme najefektívnejšie riešenie jeho problému so vzlínavou vlhkosťou.
    Doba podrezania rodinného domu u nás je 1 až 2 dni. Kontaktujte nás za účelom vypracovania nezáväznej cenovej ponuky.