Izolácia muriva metódou podrezania s reťazovou pílou

Vhodné pre bežné typy muriva ako tehla, porobetón, škvára.

Podrezanie muriva (alebo podpilovanie domu) je jedna z metód pre zabránenie vode vzlínať murivom. Vlhkosť v interiéri znižuje kvalitu bývania, resp. znemožňuje využitie daného priestoru na svoj účel. Ruka v ruke s vlhkosťou idú plesne, ktoré sú nebezpečné pre zdravie človeka. Príčinu vlhkosti v interiéri treba riešiť komplexne. V objekte je potrebné izolovať základy proti vlhkosti podrezaním.

Podrezanie múrov zamedzí pohybu vody z podložia cez múry do interiéru.

Podrezanie vlhkých múrov reťazovou pílou je jednou z technológií na trvalé zastavenie vlhnutia múrov.

Ide o 100% zastavenie vlhnutia múrov s doživotnou zárukou

Pred začatím prác sa zvolí rezná špára, buďto vo výške pôvodnej hydroizolácie, alebo podľa požiadaviek zákazníka – v ideálnom prípade tak, aby rez výškovo neprečnieval nad zmýšľanou pochôdznou výškou interiéru a zároveň sa nenachádzal nižšie ako pochôdzna výška podkladového betónu.

Po určení výšky reznej škáry sa začne po úsekoch podrezávať murivo (po metri alebo menej – záleží od súdržnosti muriva). Následne sa do voľnej reznej škáry vloží certifikovaná 2mm hrubá hydroizolačná fólia AQUAPROTECT xPE  (Táto fólia nie je vyrábana z recyklátu)

V prípade nesúdržnosti muriva (degradovaná malta, pojivo hlina) sa následne po podrezaní, cca 40cm úseku muriva zarazí špeciálna izolácia AQUAPROTECT lockSHIELD.

comer E21 podrezávanie domu odvlhčenie

Pri vkladaní fólie AQUAPROTECT xPE sa nad fóliu zarážajú polypropylénové stabilizačné doskové kliny AQUAPROTECT xSTABIL. Kliny sú konštruované na únosnosť viac ako 500kg/cm2, každý tak spoľahlivo unesie desiatky ton. Tie zabezpečia murivo proti akémukoľvek pohybu. Kliny už v škáre ostávajú. Takto sa
postupne murivo podrezáva s 5-10cm presahmi fólií cez seba.

Po podrezaní celého objektu sa potom škára tlakovo obojstranne vyplní špeciálnou maltou AQUAPROTECT FIX, ktorá je priamo určená na tento typ práce.

Životnosť systému AQUAPROTECT je viac ako 100 rokov vďaka používaným materiálom a dobe ich rozkladu.

Systém má 100% a okamžitú účinnosť, nakoľko po realizácii prichádza k okamžitému zastaveniu vzlínajúcej vody a vysychaniu muriva.

Aká je cena za podrezanie vlhkých múrov reťazovou pílou?

  • Cenník služieb je informatívny, presnú cenu za podpilovanie vlhkých múrov môžeme stanoviť po obhliadke objektu.
  • V prípade Vášho záujmu si s Vami radi dohodneme termín obhliadky objektu a následne predložíme cenovú ponuku stanovenú podľa Vašich individuálnych podmienok, pričom prihliadame aj na možnosti klienta. Je v našom záujme výjsť v ústrety s cenou tak, aby bol klient spokojný nielen s vykonanými službami, ale aj s cenou za podrezanie múrov.

Naše projekty

materska-skolka-trnavka-podrezanie-muriva

Materská škôlka v Trnávke

Na materskej škôlke v Trnávke sme realizovali úplné podrezanie objektu postaveného z pálených tehál. Ako hydroizoláciu sme použili 2mm hrubú LDPE fóliu.

duslo-sala-podrezavanie

Laboratórne priestory v areáli DUSLO a.s.

Vlhnúce murivo bolo potrebné komplet podrezávať s následným vložením LDPE izolácie. Spolu bolo na objekte 120m2 muriva ( 260 bežných metrov )

materska-skola-komoca-podrezanie

Materská škola v obci Komoča

Odizolovanie muriva od vzlínajúcej vlhkosti bolo zrealizované podrezaním muriva elektrickou pílou s vídiovou reťazou a následným vložením 2 mm LDP fólie.

Vyžiadajte si spracovanie nezáväznej cenovej ponuky

Našu prácu berieme veľmi zodpovedne. K zákazníkovi pristupujeme s ohľadom na jeho individuálny problém a navrhneme najefektívnejšie riešenie jeho problému so vzlínavou vlhkosťou.
Doba podrezania rodinného domu u nás je 1 až 2 dni. Kontaktujte nás za účelom vypracovania nezáväznej cenovej ponuky.