Kompletná ponuka na podrezávanie muriva

Vyriešime Váš problém s vlhnutím múrov natrvalo. Ponúkame 100% zastavenie vlhnutia múrov so životnosťou viac ako 100 rokov.

Izolácia muriva metódou podrezania reťazovou pílou

Vhodné pre bežné typy muriva ako tehla, porobetón, škvára.

chrom-niklove-plechy-grizzly

Izolácia muriva pomocou chróm niklových plechov

Aplikované pri náročnom a nesúdržnom murive.

uhlikove-lamely-grizzly

Uhlíkové CFRP lamely

Spevňovanie oslabených betónových konštrukcií.

diamantove-lano-grizzly

Izolácia muriva metódou podrezania diamantovým lanom

Určené hlavne pre veľmi tvrdé materiály a armovaný betón.

injektaz-muriva-ikon-grizzly

Injektáž muriva

Zastavenie vzlínajúcej alebo tlakovej vody.

sanacne-omietky-grizzly

Sanačné omietky

Paropriepustné a hydroizolačné riešenia.

9

Vyvíjame vlastné výrobky

AQUAPROTECT nano, AQUAPROTECT fix, AQUAPROTECT xPE, AQUAPROTECT INOX, AQUAPROTECT na sanáciu

9

Zavádzame nové technológie

Izoláciu muriva realizujeme profesionálnymi strojnými zariadeniami, ktoré sú navrhované a vyrábané našou spoločnosťou – divíziou vývoja a výroby.

9

Máme oprávnenia

Sme jedinými držiteľmi certifikátov kvality ISO 9001, ISO 14001 a ISO 45001 v oblasti podrezávania muriva na Slovensku.
Taktiež sme držiteľmi najvyššej licencie od Slovenskej komory pre sanáciu muriva.
Všetci naši pracovníci sú riadne vyškolení a držiteľmi právoplatných osvedčení.

Podrezávame všetky typy muriva

Nakoľko disponujeme štyrmi technológiami pre sanáciu objektov, dokážeme podrezať všetky typy muriva: pálená tehla, nepálená tehla, nabíjaná hlina, kamenné murivo, škvárobetónové murivo, betón, armovaný betón, porobetón.

 

Realizujeme ročne viac ako 200 objektov a zabezpečujeme technický audit objektov v 4 krajinách EÚ. Technické posudky vykonávajú naši vyškolení pracovníci s profesionálnymi nástrojmi na kompletné posúdenie technického stavu objektu.

Vyžiadajte si cenovú ponuku

0915 259 998

S čím počítať pred podrezaním stavby…

Podrezanie domu, alebo inej stavby je možné vykonať v priebehu niekoľkých dní. Pri väčších stavbách ide o úkon náročný na čas a aj riešenie postupov. Na podrezanie je objekt potrebné pripraviť.

Murivo, ktoré sa podrezáva, sa očistí od omietky, rovnako tak od kabeláže a kachličiek. Vodovodné rúry a kúrenie je nutné vyhľadať a označiť, aby nedošlo k ich porušeniu.  Preto je podrezávanie vhodné najmä pre kompletné rekonštrukcie. Za chybu sa dá považovať pokračovanie v rekonštrukcii s mnohými úpravami a až následne rozhodnutie dom podrezať.

Naša spoločnosť GRIZZLY s.r.o. je lídrom na trhu v oblasti sanácie muriva už 20 rokov. Ak Vás trápi problém s vlhkosťou stien a rozhodli ste sa pre izolovanie základov, radi Vám poradíme a navrhneme najvhodnejšiu metódu pre podrezanie domu aj s ohľadom na typ muriva.

rodinne_domy

Rodinné domy

Staršie rodinné domy majú často problém s vlhnutím stien, čo má za následok tvorbu plesní v interiéri. Je nevyhnutné zastaviť vzlínavosť vlhkosti podrezaním muriva.

 

renesancny-kastiel-galanta

Historické budovy

Základom pri rekonštrukcii historických budov do pôvodnej podoby je sanácia muriva podrezaním. Často ide o zložitý proces spojený s výkopom a zvislou izoláciou muriva.

sakralne-stavby

Sakrálne stavby

Stavby slúžiace pre náboženské úkony, patriace k významným historickým pamiatkam majú často problém s vlhnutím muriva. Podrezanie stavby je základom.

 

podrezanie-muriva-grizzly

Verejné objekty

Pri ostraňovaní vlhkosti na budovách slúžiacich verejnosti je často potrebné podrezanie muriva a následné vloženie hydroizolácie so schopnosťou premostenia trhlín.

 

Používame moderné technológie a postupy

Po podrezaní muriva nasleduje izolácia špeciálnymi izolačnými materiálmi vyrábanými našou spoločnosťou.

Po určení výšky reznej špáry sa začne po častiach podrezávať – po zhruba metri alebo menej (záleží od súdržnosti muriva), sa vloží do rezu certifikovaná 2mm hrubá hydroizolačná fólia AQUAPROTECT xPE. AQUAPROTECT xPE shield fólia je vyrábaná z polyetylénového granulátu za presne určených teplôt a tlakov. Naša AQUAPROTECT xPE fólia vkladaná ako hydroizolácia je bezpečnou zábranou proti vzlínajúcej vlhkosti aj nebezpečnému radónu.

Následne po vložení AQUAPROTECT xPE fólie sa napevno zarazia polypropylénové stabilizačné doskové kliny AQUAPROTECT xSTABIL. Tie zabezpečia murivo proti akémukoľvek pohybu. Kliny už v škáre ostávajú.

Po podrezaní celého objektu sa špára tlakovo obojstranne vyplní špeciálnou maltou AQUAPROTECT FIX, ktorá je ako jediná určená na tento typ prác.

 

Na murivo z nesúdržného materiálu je vo väčšine prípadov nutné použiť technológiu zarážania nerezových plechov.
Do muriva sa aplikuje korugovaný nerezový plech DIN 14301 pod názvom AQUAPROTECT INOX so 180 stupňovými bočnými zámkami.

Najkomplikovanejšie murivo býva murivo zmiešané (kameň/tehla, kameň/hlina), alebo murivo betónové, železobetónové, kamenné, po prípade murivo extrémne hrubé.
Zmienené typy muriva je často nutné podrezať lanovou pílou pomocou diamantového lana. Ako hydroizoláciu používame AQUAPROTECT xPE fóliu za nezmenených postupov.
V prípade nesúdržnosti muriva (degradovaná malta, pojivo hlina) sa následne po podrezaní cca 40cm úseku muriva zarazí nerezový plech AQUAPROTECT INOX.

Kontaktujte nás

Súhlas so spracovaním osobných údajov