Podrez├ívanie muriva – Trnava

Sme profesion├íli na podrezanie a injekt├í┼ż muriva. Pon├║kame trval├ę zastavenie vlhnutia m├║rov so ┼żivotnos┼ąou viac ako 100 rokov. Trnava okolie

Aj v Trnave a okol├ş sa n├íjde ve─ża objektov, ktor├ę s├║ pozna─Źen├ę vplyvom vody a vlhkos┼ąou. Tento stav v┼íak nijako neprispieva k zdrav├ęmu b├Żvaniu a pou┼ż├şvaniu stavebn├ęho objektu. Aby sa tento stav zvr├ítil, je d├┤le┼żit├ę izolova┼ą z├íklady proti vlhkosti.

Pri rie┼íen├ş izol├ície vlhk├Żch m├║rov treba by┼ą opatrn├Ż. Podrezanie muriva je z├ísahom do stavebn├ęho objektu. Ide v┼íak o nutn├║ invest├şciu do zdravia a v├┤bec zachovania stavby samotnej.

Spo─żahnite sa na profesion├ílov v oblasti podpilovania domu┬á s dlhoro─Źn├Żmi sk├║senos┼ąami.┬á

 

Met├│da odstr├ínenia vlhkosti z domu sa nastavuje na mieru pre ka┼żd├Ż dom, ─Źi in├Ż objekt. Jej s├║─Źas┼ąou je ve─żmi podrobn├í obhliadka domu. Odstr├ínenie vlhkosti z m├║rov domu je obvykle kombin├íciou dvoch aj viacer├Żch met├│d.

 • izol├ícia muriva podrezan├şm re┼ąazovou motorovou p├şlou
 • izol├ícia muriva podrez├ívan├şm p├şlou s diamantov├Żm lanom
 • izol├ícia muriva vkladan├şm nerezov├Żch plechov
 • injekt├í┼ż muriva na vytvorenie neprekonate─żnej chemickej bari├ęry proti vzl├şnaj├║cej vode v murive

Postup podrezania m├║rov

 • Ako prv├ę sa ur─Ź├ş pracovn├í v├Ż┼íka rezu, ─Źo najbli┼ż┼íie k existuj├║cej podlahe.
 • Nasleduje podrez├ívanie stien re┼ąazovou motorovou p├şlou, resp. p├şlou s diamantov├Żm lanom.
 • Po ka┼żdom cca 1 metre sa vyp├şlen├í dr├í┼żka vy─Źist├ş od opadan├ęho materi├ílu a n├ísledne sa vlo┼ż├ş LDPE f├│lia, ktor├í br├íni prenikaniu vody i rad├│mu.
 • Takto odizolovan├║ stenu je potrebn├ę podlo┼żi┼ą takzvan├Żmi statick├Żmi klinmi, ktor├ę br├ínia sadaniu muriva.
 • Pokra─Źujeme po celej ┼í├şrke podpilovanom ├║seku.

Podpilovanie domu┬á za dobr├║ cenu – Trnava

Pon├║kame 100% a okam┼żit├ę zastavenie vlhnutia m├║rov. Ro─Źne zrealizujeme viac ako 200 projektov po celom Slovensku, vr├ítane Trnavy a okolia. Podpilovanie vlhk├Żch m├║rov vykon├ívame na kult├║rnych pamiatkach, sakr├ílnych stavb├ích, rodinn├Żch domoch, bytov├Żch domoch, administrat├şvnych objektoch, obecn├Żch ├║radoch, ┼íkol├ích a podobne.

Pri podrez├ívan├ş muriva pou┼ż├şvame najkvalitnej┼íie materi├íly.

V├Żberom na┼íej spolo─Źnosti pre san├íciu V├í┼ího objektu z├şskate istotu profesion├ílne odvedenej pr├íce s┬á pou┼żit├şm certifikovan├Żch materi├ílov.

Na┼íi z├íkazn├şci obdr┼żia certifik├ít na vykonan├ę sana─Źn├ę pr├íce s garantovanou z├írukou 100 rokov proti op├Ątovn├ęmu vlhnutiu muriva.┬á

Sana─Źn├ę pr├íce vykon├ívame kvalitne, prec├şzne a pod─ża schv├ílen├Żch technologick├Żch postupov.

 

Podpilovanie domu - Podrezávanie muriva - Trnava

 • Dunajsk├í Streda
 • Galanta
 • Hlohovec
 • Pie┼í┼ąany
 • Senica
 • Skalica
 • Trnava

Spôsoby sanácie

podrezavanie-re┼ąazovou-p├şlou

Izol├ícia muriva met├│dou podrezania re┼ąazovou p├şlou

Ide o okam┼żit├ę a 100% zastavenie vlhnutia m├║rov so ┼żivotnos┼ąou viac ako 100 rokov.
Pr├íce sa za─Ź├şnaj├║ ur─Źen├şm v├Ż┼íky, v ktorej sa bude podrez├íva┼ą murivo.
N├ísledne sa za─Źne reza┼ą dr├í┼żka re┼ąazovou p├şlou v celej ┼í├şrke muriva.

 

 

podrezavanie-diamantovym-lanom

Izol├ícia muriva met├│dou podrezania diamantov├Żm lanom

Pri tomto sp├┤sobe rezania nie je ┼żiadny materi├íl prek├í┼żkou. Bez probl├ęmov prere┼żeme bet├│n s armat├║rou, skalu, ┼żulu…┬áDiamantov├ę lano je chladen├ę vodou. Nako─żko disponujeme strojom s najdlh┼íou slu─Źkou diamantov├ęho lana na trhu, je mo┼żn├ę reza┼ą aj bez pou┼żitia vody.
podrezavanie-diamantovym-lanom

Izol├ícia muriva pomocou chr├│m niklov├Żch plechov

Vlnit├ę izola─Źn├ę plechy z nehrdzavej├║cej chr├│m-niklovej ocele s├║ strojne zar├í┼żan├ę do muriva bez toho, aby doch├ídzalo k otv├íraniu muriva. Vytv├íraj├║ kapil├írne nepriepustn├║ uz├íveru proti zemnej vlhkosti. Vhodn├ę najm├Ą pre domy z nep├ílenej tehly alebo nab├şjanej hliny, nako─żko nedoch├ídza k ┼żiadnemu sadaniu muriva.

Injektaz_muriva_Grizzly

Injekt├í┼ż muriva

San├íciu star├Żch objektov s probl├ęmom vlhkosti a tlakovou vodou v suter├ęnoch dok├í┼żeme rie┼íi┼ą vhodnu injekt├í┼żou. Ve─żmi ─Źast├Żm probl├ęmom je vnikanie vody do priestorov, ktor├ę s├║ pod ├║rov┼łou ter├ęnu.┬á Tieto preniky vody je mo┼żn├ę zastavi┼ą vysokotlakov├Żmi injekt├í┼żami na b├íze dvojzlo┼żkov├ęho polyuret├ínu alebo akryl├ítu.

Podrezanie tehlov├ęho m├║ru rodinn├ęho domu

Na podrezanie tehlov├ęho muriva tohto rodinn├ęho domu v Pal├írikove sme pou┼żili re┼ąazov├║ p├şlu. a n├ísledne bol dom─Źek izolovan├Ż proti vlhkosti nerezov├Żmi plechmi (chr├│m-niklov├í oce─ż). Pri spr├ívnom postupe podrez├ívania muriva je vyl├║─Źen├ę ak├ęko─żvek sadanie, rez nesprev├ídzaj├║ ┼żiadne otrasy a vibr├ície, ktor├ę by mohli objekt po┼íkodi┼ą. T├íto met├│da poskytuje z├íruku, ┼że ned├┤jde k naru┼íeniu statiky.

San├ícia skaln├ęho muriva v M├ítraf├╝red v Ma─Ćarsku

Rekon┼ítrukcia star┼íieho v├şkendov├ęho domu v rekrea─Źnej oblasti M├ítraf├╝red si vy┼żadovala san├íciu m├║rov. M├║ry p├┤vodn├ęho domu boli postaven├ę zo skaly, zlepovan├ę hlinou. Cez pojivo z hliny voda vzl├şnala hore do stien.

Kaplnka sv. Urbana, Mo─Źenok

Murovan├║ kaplnku sv. Urbana, postaven├║ v r. 1748, tr├ípili vlhk├ę m├║ry dlhodobo. V snahe zachr├íni┼ą historick├║ aj duchovn├║ hodnotu kaplnky, prist├║pila Obec Mo─Źenok k jej rekon┼ítrukcii, obnove a v prvom rade k odstr├íneniu vlhkosti v murive.
V lete 2022 sme na kaplnke vykonali dvojradov├║ chemick├║ injekt├í┼ż muriva s pou┼żit├şm injekt├í┼żneho kr├ęmu AQUAPROTECT┬ánano┬«

Vlhkos┼ą v murive rodinn├ęho domu v Pie┼í┼ąanoch

Naj─Źastej┼íie pr├ş─Źiny vlhnutia objektov s├║ po┼íkoden├í, nedostato─Źn├í alebo ┼żiadna hydroizol├ícia stavby, resp. chybne realizovan├í hydroizol├ícia. Vzl├şnaj├║ca voda zo zeme m├┤┼że potom vyst├║pi┼ą do zna─Źn├Żch v├Ż┼íok v murive. V takomto pr├şpade je potrebn├Ż z├ísah odborn├şkov, ktor├ş spravia diagnostiku muriva a pos├║dia z├íva┼żnos┼ą probl├ęmu. 100% ├║─Źinnou met├│dou je podrezanie muriva a n├ísledn├ę vlo┼żenie hydroizola─Źnej f├│lie AQUAPROTECT xPE.

Zastavenie vlhnutia m├║rov rodinn├ęho domu v Te┼íed├şkove

Majitelia rodinn├ęho domu v Te┼íed├şkove sa rozhodli rie┼íi┼ą vzl├şnaj├║cu vlhkos┼ą do m├║rov ich domu a urobi┼ą svoj domov bezpe─Źnej┼í├şm. Po obhliadke domu a zhodnoten├ş stavu sme navrhli a zrealizovali podrezanie re┼ąazovou p├şlou a izolovanie polyetyl├ęnovovou f├│liou AQUAPROTECT xPE..

Izolácia stien proti vlhkosti na budove farmy v Rakúsku

Star├í farma v rak├║skom meste─Źku St. Marien bola izolovan├í proti vzl├şnaj├║cej vlhkosti nerezovou oce─żou (chr├│mniklov├í oce─ż). Niektor├ę dosky z nerezovej ocele boli zarazen├ę priamo do muriva a ─Źas┼ą ┼żulov├ęho kame┼ła bolo potrebn├ę vopred nareza┼ą pomocou p├şly s diamantov├Żm lanom.

San├ícia vlhk├ęho muriva budovy Noc─żah├írne, Tren─Ź├şn

Na budove Noc─żah├írne v Tren─Ź├şne bolo potrebn├ę vykona┼ą san├íciu vlhk├ęho muriva. Podrezanie bolo vykonan├ę re┼ąazovou p├şlou a n├ísledn├ę izolovanie polyetyl├ęnovou f├│liou, ktor├í je trvalou a bezpe─Źnou z├íbranou proti vzl├şnaj├║cej vlhkosti aj nebezpe─Źn├ęmu rad├│nu.

Odizolovanie vlhk├Żch m├║rov rodinn├ęho domu vo Ve─żk├Żch Dvorn├şkoch

Rodinn├Ż dom vo Ve─żk├Żch Dvorn├şkoch mal probl├ęm s vlhnut├şm m├║rov. Navrhli a zrealizovali sme podrezanie muriva re┼ąazovou p├şlou. Jedn├í sa o najbe┼żnej┼í├ş a najmenej finan─Źne n├íro─Źn├Ż sp├┤sob podrezania muriva.

Podrezanie vlhk├Żch m├║rov rodinn├ęho domu v B├şlkovych Humencoch

Majitelia rodinn├ęho domu v B├şlkov├Żch Humencoch sa rozhodli probl├ęm s nepr├şjemn├Żmi vlhk├Żmi mapami na sten├ích vyrie┼íi┼ą natrvalo. Navrhli a zrealizovali sme u nich podrezanie re┼ąazovou p├şlou. Pre izol├íciu a zamedzenie ─Ćal┼íieho vlhnutia m├║rov sme do vyrezan├Żch ┼íp├ír vlo┼żili polyetyl├ęnov├║ f├│liu AQUAPROTECT xPE f├│liu.

Podrezanie vlhk├Żch m├║rov rodinn├ęho domu v ┼áuranoch

Podrezanie vlhk├Żch m├║rov rodinn├ęho domu v ┼áuranoch. Na podrezanie sme pou┼żili re┼ąazov├║ p├şlu. Pre izol├íciu a zamedzenie ─Ćal┼íieho vlhnutia m├║rov sme do vyrezan├Żch ┼íp├ír vlo┼żili polyetyl├ęnov├║ f├│liu a na zabr├ínenie sadaniu muriva sme pou┼żili polypropyl├ęnov├ę doskov├ę kliny.

Podrezanie domu Trnava – FAQ | ─îasto kladen├ę ot├ízky

Aká je cena za podrezanie domu?

Cena za podrezanie m├║rov sa odv├şja hlavne od rezan├ęho materi├ílu. ─î├şm je materi├íl tvrd┼í├ş, t├Żm je cena vy┼í┼íia, napr.┬árezanie pieskovca je lacnej┼íie ako rezanie ┼żuly.

─Äal┼í├şm d├┤le┼żit├Żm faktorom pre ur─Źenie ceny je s├║dr┼żnos┼ą muriva. Ak je murivo nes├║dr┼żn├ę a sype sa (napr. je lepen├ę hlinou) ÔÇô cena je vy┼í┼íia.

Presn├║ cenu za podpilovanie vlhk├Żch m├║rov V├ím stanov├şme po obhliadke objektu.
V pr├şpade V├í┼ího z├íujmu si s Vami radi dohodneme term├şn obhliadky objektu a n├ísledne predlo┼ż├şme cenov├║ ponuku stanoven├║ pod─ża Va┼íich individu├ílnych podmienok, pri─Źom prihliadame aj na mo┼żnosti klienta. Je v na┼íom z├íujme v├Żjs┼ą v ├║strety s cenou tak, aby bol klient spokojn├Ż nielen s vykonan├Żmi slu┼żbami, ale aj s cenou za podrezanie m├║rov.

Pre─Źo steny vlhn├║ ?

Za v┼íetk├Żm stoj├ş fyzik├ílny jav: Vodn├í vzl├şnavos┼ą. Je to jav, pri ktorom voda st├║pa v kapil├írach a v p├│roch materi├ílu a t├Żm sa prenesie do va┼íich m├║rov. Vlhk├ę m├║ry s├║ vhodn├Żm domovom pre mno┼żstvo plesn├ş, ktor├ę sa us├şdlia na sten├ích v├í┼ího obydlia. S v├Żskytom problematick├Żch plesn├ş sa mnoh├ş z v├ís u┼ż ur─Źite stretli, a to ─Źi u┼ż priamo alebo nepriamo vo svojom dome alebo v byte. V├Żskyt plesn├ş v interi├ęri z├ísadn├Żm a negat├şvnym sp├┤sobom ovplyv┼łuje na┼íe zdravie, a preto by sme im v pr├şpade ich v├Żskytu mali venova┼ą zv├Ż┼íen├║ pozornos┼ą.

Objavili sa mi vlhk├ę ┼íkvrny k├║sok nad podlahou. Pre─Źo?

V niektor├Żch pr├şpadoch sa objavia majite─żom domu vlhk├ę ┼íkvrny (mapy) nieko─żko centimetrov nad podlahou. Mnoho z nich nevie pochopi┼ą, ako to je mo┼żn├ę, ┼że tesne nad podlahou je stena such├í a ┼íkvrny sa objavia a┼ż o nieko─żko centimetrov vy┼í┼íie.

Pr├ş─Źinou tohto javu b├Żva nanesen├í sana─Źn├í omietka alebo in├í hydroizol├ícia od podlahy do ur─Źitej v├Ż┼íky. Niekedy sa ─żudia sna┼żia vlhk├ę steny zakry┼ą sana─Źnou omietkou, aby sa zbavili vlhk├Żch stien. Toto rie┼íenie je bohu┼żia─ż ne├║─Źinn├ę, nako─żko voda v stene bude st├║pa┼ą dovtedy, k├Żm sa neodpar├ş. ─îi┼że v praxi to vyzer├í tak, ┼że presne nad ukon─Źenou sana─Źnou omietkou sa vytv├íraj├║ mokr├ę mapy a ┼íkvrny, kde sa voda odparuje.

Odkopal som dom, vlo┼żil nopov├║ f├│liu a steny s├║ st├íle vlhk├ę. ─îo s t├Żm?

Pri tomto sp├┤sobe treba bra┼ą do ├║vahy to, ┼że oblo┼żenie z├íkladov domu nopovou f├│liu je len zamedzenie vlhkosti sp├┤sobenej da┼ż─Ćom.┬áPrirodzen├í zemsk├í vlhkos┼ą a spodn├í voda sa aj tak dostan├║ do z├íkladov, kde bud├║ vzl├şna┼ą do stien a m├║rov.

─Äal┼í├şm probl├ęmom je zle ukon─Źen├í nopov├í f├│lia nad ├║rov┼łou ter├ęnu. Mnoho ─żud├ş vyvedie nopov├║ f├│liu nad ter├ęn, kde je vo─żne odst├ívaj├║ca a pri da┼żdi sa v┼íetka voda stekaj├║ca po stene dostane za f├│liu a za─Źne st├║pa┼ą do stien.

Ak├ę s├║ mo┼żnosti pre odstr├ínenie vlhkosti zo stien?

Spolo─Źnos┼ą GRIZZLY professional s.r.o. disponuje v┼íetk├Żmi 4 technol├│giami na odizolovanie muriva, a to Izol├ícia muriva podrezan├şm re┼ąazovou p├şlou, Izol├ícia muriva podrezan├şm diamantov├Żm lanom, Izol├ícia muriva pomocou chr├│m niklov├Żch plechov, Injekt├í┼ż muriva.┬á Preto dok├í┼żeme podreza┼ą v┼íetky typy mur├şv ako tehla, hlina, sklala, bet├│n, ┼íkv├íra. Na ur─Źenie vhodnej techniky izolovania muriva je v prvom rade nutn├ę odborn├ę pos├║denie muriva.

Pon├║kame 100% zastavenie vlhnutia m├║rov so ┼żivotnos┼ąou viac ako 100 rokov.

M├┤┼że dom na kopci vlhn├║┼ą?

Be┼żne sa v praxi stret├ívame so z├íkazn├şkmi, ktor├ş nerozumej├║, ako je mo┼żn├ę, ┼że ich dom, stojaci na kopci, vlhne. Mnohokr├ít to je sp├┤soben├ę t├Żm, ┼że pod domom sa m├┤┼że nach├ídza┼ą skalnat├ę alebo nepriepustn├ę podlo┼żie, po ktorom stek├í podzemn├í voda a t├í sa dost├íva cez z├íklady domu do m├║rov.

Vy┼żiadajte si spracovanie nez├ív├Ąznej cenovej ponuky

Na┼íu pr├ícu berieme ve─żmi zodpovedne. K z├íkazn├şkovi pristupujeme s oh─żadom na jeho individu├ílny probl├ęm a navrhneme najefekt├şvnej┼íie rie┼íenie jeho probl├ęmu so vzl├şnavou vlhkos┼ąou.
Doba podrezania rodinn├ęho domu u n├ís je 1 a┼ż 2 dni. Kontaktujte n├ís za ├║─Źelom vypracovania nez├ív├Ąznej cenovej ponuky.